top of page

O mně 

43 let, ženatý, hravý existencialista, fanatik do psychologie, pořád něco čte, hodně zájmů (nejvíc běh a umění).
 
Co se týká vzdělání, po magisterském studiu psychologie (jednoobor, 5 let) jsem pokračoval na doktorském studiu (jednoobor, 5 let). V rámci Akademie věd jsme pak s kolegou získali dva výzkumné granty GAČR (téma osobnostních rysů a "brain games"). Tento výzkum vedl mimojiné ke spolupráci s Mensou ČR, ze které vzešel nový dětský IQ test a poradna pro nadané děti, v současnosti vyvíjíme IQ test pro dospělé. Od roku 2008 se také téměř každoročně podílím na výuce v rámci Masarykovy univerzity.
psycholog-psychoterapeut-brno-marcek-gestalt.png
Praxe jsem získával již během studia jako dobrovolník v dětských domovech, později ve školství a v penitenciární péči. V roce 2008 jsem nastoupil na psychoterapeutický výcvik v gestalt psychoterapii (dle evropských norem, 5 let, 1650 hodin), který byl pro mě odborně i osobně velmi přínosný. V současnosti, kromě dvanáctého roku své soukromé praxe, se dále intenzivně vzdělávám samostudiem i v rámci odborných akcí. Nejvíc vždy načerpám z celosvětových setkání gestalt psychoterapeutů (dvoutýdenní setkání jednou za rok, organizované losangeleským institutem G.A.T.L.A.).

Jsem členem několika odborných organizací (Česká Asociace pro Psychoterapii, Českomoravská Psychologická Společnost, Slovenská Psychoterapeutická Společnost, Americká Psychologická Asociace). Mým supervizorem je Paul L. Plakos, M.A., MFT

Osobně psychoterapii považuji za jednu z nejlepších věcí, které mě v životě potkaly. Je to náročné, ale i velmi odměňující povolání. Jako klientovi mi pak terapie umožnila lépe se poznat a zažít vřelý a stabilní vztah, který působil hojivě a obnovil to nejlepší ve mně. Velmi si vážím, že můžu tento zážitek zkoušet předávat dál.
bottom of page